Adem Ramadani - GurbetiQysh kur dola në gurbet
Isha shumë i ri
Dashta, s’dashta u mësova
Me jetu n’vetmi

Vet po duhet bukë me ba
Sofra mu po m’han
Me kanë n’shpi bashkë me nanën
Zemra po ma don

Vet po duhet bukë me ba
Sofra mu po m’han
Me kanë n’shpi bashkë me nanën
Zemra po ma don

Ref.
O gurbet, o gurbet
Unë krejt ndryshe t’kam mendu
Ah moj nanë koka rand
Unë larg teje me jetu
Ah moj nanë, e dashmja nanë
Ah moj nanë, moj zanë

Mbrëmë unë thirra n’telefon
Ma shumë jam mërzit
Kur ta njiva zanin nanë
Me lotë m’janë mbush sytë

Ti me the more bir
Ma ba mu hallall
Se jam plakë, mjera nana
Nashta s’më gjan gjallë

Ti me the more bir
Ma bajsh mu hallall
Se jam plakë, mjera nana
Nashta s’më gjan gjallë

Ref. 2x
O gurbet, o gurbet
Unë krejt ndryshe t’kam mendu
Ah moj nanë koka rand
Unë larg teje me jetu
Ah moj nanë, e dashmja nanë
Ah moj nanë, moj zanë

Komentet

2 komente tek teksti i këngës: “Gurbeti”
  1. Mirhane says:

    Po per Ademin ska nevoje me shkru komente bre,dihet kush e sundon skenen edhe kush osht yll i vertet i estrades sone…Adem te Duaaaaaaaaaaa

  2. Jetmir-KaZaNoVa1 says:

    kaalle kalle -o vlla-adem …………..

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.