Alban Skenderaj - Vetëm tyMe mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s’me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli dhe rrezet te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbillja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s’mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty vetem ty, ty gjithmone ty

Por un e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem

(Chorus)

Komentet

2 komente tek teksti i këngës: “Vetëm ty”
  1. aLbannSkënderaj Lela says:

    Kenga e pare e tij , e mrekullueshme ,paraqitja e pare ne skene ,me nje sukses pa dushim duke e rrrembyer qmiminn e pare .Kjo kenge gjithmone me zgjon nje ndjein te veqant …ndoshta sepse ktu lindi gjithqka ,nje kengetare qe te benn qee cmendeshh me zerin e tij te bukur ….
    http://www.eklips-15.piczo.com

  2. genta says:

    kqyrne ore i preferuari i im i love you

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.