Duli - Falma gabiminPo renkoj me zemer e po du me plas
I kam 1000 shkaqe veten qe ta vras

Pa at qe te jetoj per mu esht haram
Me fal moj Perendi se tjeter qare skam

Mos me ngushlloni mos me fajsoni
Un vendosa qe te vdes per at per at

Ref.2x
Falma gabimin Zot qe vdes per dashuri
Se qare tjeter skam gjunah po bej e di

Amanet krejt boten po ta la o shpirt
E neser mos thuaj ket gje se ke prit

Pa at qe te jetoj per mu esht haram
Me fal moj Perendi se tjeter qare skam

Mos me ngushlloni mos me fajsoni
Un vendosa qe te vdes per at per at

Ref.6x
Falma gabimin Zot qe vdes per dashuri
Se qare tjeter skam gjunah po bej e di

Komentet

2 komente tek teksti i këngës: “Falma gabimin”
  1. Resa says:

    kjo kong shum e mir walla bash per ata qe vujn per dashuri un bile kom kajt kur e kom ndegju ket kong ehehe

  2. loranda says:

    SHum kong emir se di kur e ngoj ekt kong veq kaj sdi sha me thon ma shum amo osht shum emir edhe ngushlluese

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.