Duli - Kush është në gurbet(Strofa 1)
Sa here kam ni fjale edhe muhabet
se guri i ran pesho ne ven t’vet
thojsha lumi ai qe asht ne mergim
kurre se m’ka shku menja se jam kam gabim

Ref.
Kush asht ne gyrbet
at uje kush e pine
t’ishe t’baj pa pare
zor meu kthye n’shpi

Mundin dhe tan fatin
i kam lan n’ven t’huj
tash jam kthy te shpija
po s’poj vyje kerkuj

(Strofa 2)
Ni muje ne vendlindje
vec sa ni sahat
koka shkrum mu knaq
mos mu ba rahat

Gyrbeti ish kan
per me banun seri
me ti prishun nervat
e met ba gjysem njeri

Ref.2x

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.