Gjyste Vulaj - Djemve t’ri mos u besoniO moj motra m’ju tregua
sot nji djal ka fol me mua
ish i bukur e frajer
mendt prej kreje po mi nxjerr (motra e mesit)

O moj motër mos prish pune
se ai flet me mu
edhe m’thot se shumë me don
ai sme tradhton (motra e vogël)

O ju motra mos u nxini
djem te bukur sado kini
o ju motra mos u nxini mos gaboni
mos gaboni djemve t’ri mos u besoni (motra e madhe)

Mos u ban motër e vshtir
se ky djali është i mir
si kunate te ka shique
krushqit don me i cu për mue (motra e mesit)

O moj motër po t’baj be
unaze më ka ble
shumë gënjeshtra na ka than
me dy luge don me ngran (motra e vogël)

Hajde motra si gjithmonë
udhën drejt ne ta vazhdojme
hajde motra se kështu na mesoi nana
djemt e ri , djemt e ri
shitofti zana

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.