Jehona Sopi - Fustani i bardhëTrodhat t’reja thone te verteten
si te huaj u pershendetem
kot aq vite ne
bashke fjetem miq te perjetshem nuk mbetem
po pelcasin pushket se eshte qepur mire zemer
mashkulli si beton
cka nuk shkriva une le ta shkrije ajo shoqja jon

Ref.
Oooooooooo tradhtar
vishja fustanin e bardhe
fustanin e bardhe vishja tii
mbi shpirtin e zi
mbi shpirtin e zi
ooo tradhtar vishja fustanin e bardh
fustanin e bardhe vishja ti
mbi shpirtin e zi
o tradhtaaaaaar

Cdo te diel degjoje kembana
se dote kthehesh jane vec perralla
eshte nje gjarper ktu ne gjoksin tim
kjo me qenka shperblim
ti i ngopur une e uritur
e uritur peer dashuriii
cka nuk pata une
le ta kete
shoqja me e miiiire

Ref.3x
Oooooooooo tradhtar
vishja fustanin e bardh
fustanin e bardh vishja ti
mbi shpirtin e zi
mbi shpirtin e zi

Ooo tradhtar si me pate i papar i papar ooo
mbet dashuri e pare dashuri e pare
dashuri e pare(2x)
ooooooooooo traadhtar

Ooo tradhtar vishja fustanin e bardh
fustanin e bardh vishja ti
mbi shpirtine zi mbi shpirtin e zi
ooooo tradhtaaaaaar.

Komentet

3 komente tek teksti i këngës: “Fustani i bardhë”
 1. saranda says:

  jehonaa shum mir knon ama te ni spot kaq keq i ke pas flokt mfal ama pelqimi jem esht qeshtu
  okey ska mu idhnu veq se tkallxova se sum ka pelqy frizura jote…??

 2. Trina says:

  Jehona sdi je e papar si per stil,ke nje ze shum te embel qe rrall kush mund ta ket vech te para sen ma teper …KOMPLIMENTE… dhe poashtu nje puthje shum te madhe per ty je njeshe

 3. dardani says:

  jehona me ket spot me ke shti me te dasht ket kang e ke kendu shum bukur bravo edhe ke pas ni za shum te mir edhe ket kang e ke kendu bash per mu a se une qyshtu e kom ni dashuri me tradhti tungi te dua shum

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.