Leonora Jakupi - A vritet pafajsiaA vritet pafajesia
qfar faji ka Drenica
qe tremen femija
kur thrret Azem Galica
Drenica lind veq trima
ju i lini fmit jetima
eshte nji komb qe don liri
dhe Kosova esht Shqipri

Qielli digjet toka varet
po ku je Adem Jashari
na vran nanë na vran motra
na perzun dogjen votra

Ref.2x
Mos ma perk ti shkja Drenicen
se kam gjall Azem Galicen
mos ma prek trollin shqiptar
mira vjet jam vet e par

Dhe loti vjen tek gjaku
dhe gjaku vjen tek loti
ja foshnjet po i vrasin
po kullat jo nuk lozin

Drenica lind veq trima
ju i lini fmeit jetima
eshte nje komb qe don liri
dhe Kosva eshte Shqipri

Qielli diigjet toka varet
po ku je Adem Jashari
na varn bab e na vran motra
na perzun na dogjen votra

Ref.2x
Mos ma prek shkja Drenicen
se kam gjall Azem Galicen
mos ma prek trollin shqiptar
mira vjet jam vet e par

MOS MA PREK TI SHKJA DRENICEN.

Komentet

7 komente tek teksti i këngës: “A vritet pafajsia”
 1. dena ola alida says:

  me vjen keq per te gjithe drenasit.urimet me te mira per kete kenge.me kete kenges na ke hyre shum ne zemer leonora

 2. Marigona. says:

  Une jam nje prej adhurusev te medha te Leunores e dua shum ket kengetare e kam enderr ta takoj .

 3. Marigona. says:

  Koj keng eshte shum e mir she ka nje domethenje te jashtzakonshme .

 4. adelina kaqanik says:

  kjo kend na rikujtun se qka ka perjetuar populli kosovar.te falenderojm shum leonor per ket keng je e jashtzakonshme.

 5. valmir says:

  je ma e mir leonora kenga ma e mir ne bot esht kjo mi rikujton te gjitha

 6. Blinera says:

  e mir osht qekjo keng shumm

 7. tini gjendi says:

  keng shum e mir tini esht 5 vjet argjendi 3 vjet dhe shum e dojn ket keng ne gjdo koh e ndegjojn dhe e kendojn edhe

  pse nuk e kan perjetu luften ata e din ngjarjen dhe jan pram kosoves edhe pje jetojn ne amerik

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.