Meda - Ah dashni e vjetërU largova, u largova
Po me zemër kurr s’të harrova

Ref. (2x)
Ah dashni, dashni e vjetër
S’te kisha lane n’dore dikujt tjetër
Edhe pse te lashe dikur
Me t’harru nuk munda kurr

Ende zemra m’there per ty
Malli m’djeg per ata sy

Ref. (5x)
Ah dashni, dashni e vjetër
S’te kisha lan n’dore dikujt tjetër
Edhe pse te lashe dikur
Me t’harru nuk munda kurr

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.