Meda - Dritë e terrTe prita te prita ne sy s’kisha gjum
ndryshe po me rreh zemra kur ti vjen te un
Te prita te prita oret ishin t’gjata
kur erdhe te un mu ndryshua nata

Ref.
Drit drit kur m’shikon
Terr terr kur mungon
Drit e terr jeta mu ba
qysh s’po te vjen per mu gjynah

Te prita te prita kam vujt per nje fjal
kur ti vjen te un veten e ndi t’gjall

Ref.
Drit drit kur m’shikon
Terr terr kur mungon
Drit e terr jeta mu ba
qysh s’po te vjen per mu gjynah

Komentet

Një koment tek teksti i këngës: “Dritë e terr”
  1. shaha says:

    KENGETARI ME I MIRE NE BOTEEEE…..yll

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.