Meda - Ishte nata e fundit në PrishtinëIshte nata e fundit ne Prishtine
kur me the papritmas lamtumire
Kur dy pika lot ne faqe t’ran
kur me the se e jotja ma nuk jam

Edhe pse me vrave me qellim
edhe pse ikja jote s’ka kuptim
Do ta fal nese kthehesh perseri
se pa ty jo nuk po mund te rri

A thu do ti kujtosh ato nete
kur me thoshe kurre s’do t’mbetesh vet
Sikur veq njehere te ishim bashke
edhe n’vdeksha nuk vdes me merak

Mbeta si i humbur ne kete bote
me ke lane te vetem dhe pa shok
Ku i ke tash fjalet qe mi the
ku te mbet premtimi qe ma dhe

Komentet

6 komente tek teksti i këngës: “Ishte nata e fundit në Prishtinë”
 1. leonora says:

  QKA U BA KERKUSH PER KENGERT E MEDES NUK PASKA SHKRU EHEHHE .. PREJ I NATI HEHEHE valal kush don le te ja ka inati se me meden ska hehe

 2. rina says:

  shum e mir kjo keng e medes bravoo

 3. besi_pz@taninet.com says:

  ej nora dhe rina jeni mate mirat se kenga asht shume jav ha zemerente dyjave klm

 4. moza says:

  shum i bukur je meta edhe zerin eke shum te embel kenget e tua jan shum te bukura veq veq vazhdo

 5. dita says:

  eyyyyyyyyyyyyyyyyy walla shume mir qikjo keng me ka shti me kajt hahaha :D

 6. blerina says:

  shum e mire qekjo kenge qetash qe jam tuj e shkru edhe jam tuj e ngu

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.