Meda - Pa fatSa t’kam dasht e jam plagos
Dashuria spaska moshë
Ah kjo zemër dhimbje ka
Sikur sot me u pas nda

Sa t’kam puth jam helmu
Ti ke humb unë s’kam fitu
Kam gabu

Ref. 2x
Pa fat unë kam lind
Pa fat unë kam me vdek
Pa fat unë do t’jetoj
Pa fat sa t’është kjo jetë

Të kam pas e të kam humb
Ah ti shpresat m’i ke kput
Më ke lanë dhimbje në zemër
Sëmundja ime s’paska emër

Sa t’kam puth jam helmu
Ti ke humb unë s’kam fitu
Kam gabu

Ref. 4x
Pa fat unë kam lind
Pa fat unë kam me vdek
Pa fat unë do t’jetoj
Pa fat sa t’është kjo jetë

(Pa fat)

Komentet

12 komente tek teksti i këngës: “Pa fat”
 1. si te gjitha tjerat qe i ka perfekt edhe kjo kenge eshte shume e mir says:

  Keng shume e mire ,qdo keng qe e ka kenduar Meda eshte e mir si teksti ashtu edhe muzika ,per mua eshte engjull si nga pamja edhe shpirtnisht duket i mir edhe me kendu kendon bukur ,le te vazhdoj se ka shume adhurues ,femijet e mij Arosa 5 vjq dhe Dea 4 vjeq thojn mami shume kemi deshir me pa njeher Meden me fol me te ,ishalla ju realizohet deshira,se e adhurojn shume edhe pse jane femije te vegjel.

 2. valbona says:

  ky tekst i kesaj kenge esht i mir po aq sa dhe kenga

 3. RINA says:

  eshte shum e mir qekjkO oNg normaL meda kurr som ka pelqy me ni frizur palidhjE ama qetash i mir ish bo hehE heyse qekjo kenga pa fat shum e mir ish per te paren her e kom ngu te humori stupcat 20190edhE meda po aktrojke hEhE shum i kish hije hallall med vazhdo nr 1 per mu prej qetashtit

 4. flora says:

  kjo keng po me pelqen shum se dhe jeta ime osht pa fat dhe deri ne varr do te jem e pa fat si qikjo keng qe po kendohet shum po me pelqen kenga dhe gjith kenget e mira i ka pas meda te gjith kenget e medes jon dhe realitet veq lete vazhdon se shum mir po kendon

 5. donna says:

  shummm mirr ““““`edhe pse som pelqen shum meda se ngoj music tjeter po per stil t vetin osht diqka teper mir

 6. lale says:

  bravo meda shum levdata nga ana ime KENGA ME E MREKULLUESHME DERI TASH vec vazhdo kshu te lumt

 7. bjondja says:

  ha bre Med je ma i mir veq vazhdoo keshtu se po te ka hije je ma i mir pi kreitvee

 8. viki says:

  E pershendes meden shummmmmmmm Meda esht kengetari me i bukuri qe deri me tani zeri i ti me ben qe te jetoi jeten Med je me i miri vetem vazhdo keshtu te lumt te pershendes ty dhe familien tende shummmmmmmmmmmmm te uroi vitin ri 2010 me fat dhe shum te mira per ter jeten ( spo me pritet qe tme rritet djali pak qe te bej synet e te ftoi tu MED qe te kendosh ne synetin e djalit tim se edhe djali im te adhuron shum qe nga takimi ne Düsseldorf kur ke luajtur futboll ….. ! MED te pershendesim e ter familia Bajrami nga Duisburgu te duam shummmmmmmmmmmmmmm je me imiri te lumt MED !.

 9. elis hakaj says:

  shum e mir kjo kong

 10. burim meda says:

  po meda asht ma i miri edhe kit kang i ka than tjerve kengetar qe pa fat kini lind edh [pa fat kini me vdk hehehe

 11. nitaa says:

  teper e mirr bravooooooooooooo

 12. dona says:

  prefekt kang shum po me pelqen veq vazhdo se hite kan me qen.Suksese.

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.