Shqipe Abazi - Këngën që ta këndovaDëgjoje këtë këngë
Që unë po e këndoj
Që zemra po më digjet flakë
E sytë më lotojnë

Ti e humbe dhe e vrave
Tonen dashuri
Dhe për këtë tradhti
Fajtor je ti

Në fillim unë të tregova
Që pa mua s’mundesh t’jetosh
E tash është shumë vonë
Që ta kuptosh

Ref. 2x
S’ishte hera parë që m’tradhtove
S’ishte hera parë që m’lëndove
Por kjo do t’jetë hera fundit
Që dhimbje m’shkaktove

Kur ta kujtosh ti ditën
Që u njohe me mua
Do t’çmendesh nga gëzimi
Por vonë e ke kuptuar

Kur ta kujtosh ndarjen me mua
Vetën do ta mallkosh
Para meje do t’përulesh
Por çdo gjë është e kotë

Ti zemrën mua ma theve
Por vonë e kuptove
Që s’bashku me mua
Dhe vetën lëndove

Ref. 4x
S’ishte hera parë që m’tradhtove
S’ishte hera parë që m’lëndove
Por kjo do t’jetë hera fundit
Që dhimbje m’shkaktove

Komentet

7 komente tek teksti i këngës: “Këngën që ta këndova”
 1. dorentina says:

  shum emir kenga

 2. besjana says:

  me pelqen shum shkurte abazi dhe do te me pelqeje perseri me kengen KENGEN QE PO TA KENDOJ hehe ju dua shum (patjeter)hehehe si ju ma hehhehe

 3. alisa says:

  shum keng e mir me pelqen seps eme pershtatet klm

 4. jona says:

  shum këngë e bukur të përgëzoj Shqipe Abazi vetë vazhdo kështu

 5. donaaaa says:

  ej e psee s ka video te kanges njse gjithsesi kanga shum e mir
  m kish pelqy me pas edhe dafina ni verzion me qit kang

 6. antigona says:

  je hiq number one je te done ks….

 7. fjolla says:

  dafinaaaaaaa taa haa ♥ see ma e mirraa iieee.
  ttduushumm./

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.