Shyhrete Behluli - PendohuA nuk kishte bota vend edhe per mua
apo zemra jote, non skishte meshir
me than se parajsa eshe kembetua
tme perkdhelje ti, pata shum deshir
pendohu, pendohu

E at bot e qilen ti e do aq shum
a se meritova ta shoh edhe un
vec kishe menduar nga un si i ndar
pak dot kishe qeshur,shum dot kishe qar
pendohu pendohu

Ref. (2x)
Se njerzit gabojn me at bot mashtrohen
por met miret jan ata ce pendohen

Edhe pse kam dashur lule per dhuruar
nuk me dhimbset jeta ce se kam jetuar
se bota te qilen ju e doni shum
sesht me mir se bota ku po jetoj un
pendohu pendohu

Valla kaq te vogel ka zemren nje nan
dashunin ndaj fmis mbrenda ce se mban
asnjeher per mua strodhi pikaj lotit
asnjeher smendove se del para zotit
pendohu pendohu

Ref. (2x)
se njerzit gabojn me at bot mashtrohen
por met miret jan ata ce pendohen

Komentet

Një koment tek teksti i këngës: “Pendohu”
  1. tringa says:

    Është tepër këngë e bukur text taman i qëlluar dhe nji mesazh shumë i mirë për gjinin femnore ju kisha lut të gjitha vajzave që ta lexojn ose ta dëgjojn këtë këngë me vëmendje se është shumë e mirë

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.