Shyhrete Behluli - Uron nana djalinUron darsem nana djalit,
krejt t`mirat Zoti jau dhasht.
E po e vet tuj lyp hallallin
a m`don gjith qysh më ke dasht?

Hajt moj nan kshtu qysh pom thue,
e ma djeg moj zemren prush
Nuse, nuse, gjaj sa due,
por nan sem bëhet kerkush.

Hajt moj nan se un e nusja
shpinen kurr skem me ta kthy.
Nje hysmet n`ja bëfshim vetit,
dy hyzmete ti bejm ty.

Sa her ke bo lum per mu,
hakut tënd nuk muj me i dal.
trupin me ta rahatu,
me ta shnosh zemren me fjal.

Uron darsem nana djalit,
me lot gzimi tuj lotu
e po e vet tuj lyp hallallin
a m`gon gjith qysh me ke ngu?

hajt moj nan se fjalen tënde,
se mujn fjalt te krejt ksaj bote,
ne ket shpi nuk bëhet ndryshe,
veq qysh thot nan goja jote.

Hajt moj nan se un e nusja
shpinen kurr skem me ta kthy.
Nje hysmet n`ja bëfshim vetit,
dy hyzmete ti bejm ty..

Sa her ke bo lum per mu,
hakut tënd nuk muj me i dal.
Trupin me ta rahatu,
me ta shnosh zemren me fjal..

Hajt moj nan se une e nusja
shpinen kurr skem me ta kthy.
Nje hysmet ne ja bëfshim vetit,
dy hyzmete ti bejm ty..

Sa her ke bo lum per mu,
hakut tënd nuk muj me i dal.
trupin me ta rahatu,
me ta shnosh zemren me fjal.

Komento

Mendimi juaj për këtë këngë dhe tekstin e saj.